تبلیغات
آخرین اخبار از جهان فوتبال - آقای گل لیگ انگلیس و نیمکت نشینی ؛ مورد عجیب دیمیتار برباتوف
 
آخرین اخبار از جهان فوتبال
پابه توپ ::: آخرین اخبار از جهان فوتبال :: http://pabetoop.mihanblog.com ::
آخرین اخبار از جهان فوتبال::
اوج گیری ناگهانی خاویر هرناندز و زوج هماهنگ او با وین رونی ، باعث شد تا برباتوف از دایره توجهات فرگوسن خارج شود و تبدیل به سومین انتخاب او در بین مهاجمین منچستریونایتد شود.
قابل تصور نبود که با وجود درخشش در نیمه ی اول فصل 2010/2011 او به نیمکت فرستاده شود و حتی در دیدار فینال لیگ قهرمانان روی نیمکت هم قرار نگیرد. دیمیتار برباتوف مهاجم بلغاری منچستریونایتد فصل پیش درخشش فوق العاده ای داشت و رکوردهای بسیاری را از خودش برجای گذاشت.
هتریک یک بازیکن یونایتدی پس از 64 سال مقابل لیورپول و زدن 5 گل در یک بازی مقابل بلکبرن باعث شد تا نام او به تاریخ لیگ برتر و منچستریونایتد الصاق شود. اما اوج گیری ناگهانی خاویر هرناندز و زوج هماهنگ او با وین رونی ، باعث شد تا بربا از دایره توجهات فرگی خارج شود و تبدیل به سومین انتخاب او در بین مهاجمین منچستریونایتد شود.

pabetoop.mihanblog.com

با هماهنگی و درخشش فوق العاده ی زوج هرناندز و وین رونی به نظر میرسد که این دو برای سالهای آتی نیز چنین نقشی را در منچستریونایتد حفظ خواهند کرد و این کار را برای بربا دشوار خواهد کرد. دیمیتار برباتوف با قراردادی سی میلیون پوندی از تاتنهام به منچستریونایتد منتقل شد و حضور خودش با پیراهن شماره 9 قرمزها را آغاز کرد. بربا از نخستین بازیش برای یونایتد موثر بود و در دیدار مقابل لیورپول برای کارلوس توز یک پاس گل مهیا کرد و نمایش قابل قبولی داشت. آن هم برای کسی که تا آخرین لحظات فصل نقل و انتقالات درگیر آن پروسه بود و فرصتی کافی برای تمرین کردن با تیم در اختیار نداشت.
اما او همواره به دلیل سبک بازی آرام و ساکن و با حوصله اش مورد انتقاد بود و به نظر میرسید که نمی تواند با ضد حمله های خاص منچستریونایتد کنار بیاید.  این در حالی بود که بربا در طول دو فصل گذشته همواره از نظر تعداد گل و پاس گل در بین سه بازیکن اصلی منچستریونایتد بود.

اما به دلیل خصوصیت اخلاقی و سبک بازیش که هر دو آرام و به دور از جنجال آفرینی ها و جلب توجهات بودند ، چنین عملکردی چندان مورد توجه واقع نمیشد و منتقدین همچنان بر صحبت های خودشان پافشاری میکردند.  اما در فصل گذشته بربا موفق شد تمامی این انتقادات را پشت سر گذاشته وبا عملکرد مثبت و نمایش های درخشانش ، اعتماد هواداران و منتقدان را به دست بیاورد.
اما با این وجود شایعاتی مبنی بر فروش او وجود دارد و چند باشگاه از فرانسه و آلمان و ایتالیا خواهان خرید این بازیکن شده اند. با وجود اینکه فرگوسن صحبت از فروش او را رد کرده است ، اما از رفتارها و حرکات او به نظر میرسد که شاید دیگر شاهد حضور این مهاجم بلغاری در اولدترافورد نباشیم.
بازیکنی که هنوز با وجود ذخیره نشین شدنش در یونایتد ، از کیفیت و ارزش بالایی برخوردار است و کلاس بالای بازیش را حفظ کرده است.
ویژگی هایی که شاید کمتر مهاجمی در سطح درجه یک فوتبال اروپا از آنها برخوردار باشد ، اما به دلیل مسائل و مشکلاتی دیگر ، دیگران آنها را کمتر مورد توجه قرار میدهند.

پس از هتریک برابر لیورپول ، او بار دیگر متولد شد...

این بلغاری دارای تکنیک و مهارتی در سطح جهانی است و همچنان این شاخصه را حفظ کرده است.مهاجم های کمی در اروپا هستند که به طور همزمان از تکنیک و قدرت بدنی خوبی سود ببرند و بربا یکی از آنهاست. که البته مهارت ها تکنیکی و استعدادهای فردی او از بسیاری از همتایانش در اروپا برتر است. قدرت دریافت و کنترل توپ ها و همکاریش با دیگر مهاجم تیم و یا هافبک ها ، همچنان مثال زدنی است .حتی با وجود ضعفی که او اغلب در بازی با سیستم های تک مهاجمه دارد ، اما در فصل گذشته او از این نظر نیز تغییر مثبتی کرده بود و با استفاده از هوش بالای خودش در عمق دفاع حریف قرار میگرفت و فضا را برای وینگرها و هافبک های هجومی تیم مهیا میکرد تا بتوانند برای خودشان موقعیت گل ایجاد کنند و تیم حریف را تحت فشار قرار دهند. آرامش ذاتی و قدرت بالای حفظ و کنترل توپ توسط او باعث میشود تا سایر عناصر هجومی تیم فرصت کافی برای جایگیری و نزدیک شدن داشته باشند. شتابزدگی و عجله در تصمیمات بربا دیده نمی شود و اغلب با تکیه بر همین آرامش و مهارت ها بهترین انتخاب را داشته است. این همکاری و ارتباط نزدیک با سایر عناصر تهاجمی تیم توسط او به زیباترین و تماشایی ترین شکل ممکن رقم میخورد و به طور مثال میتوان از دیدار فینال جام اتحادیه برابر استون ویلا در سال 2010 نام برد که بارها با حرکات های پا به توپش با سایر بازیکنان 1-2 میکرد و یا پاس های نمایشی و تماشایی برای آنها ارسال میکرد. مهارت های پاسوری او بسیار جالب توجه است و در مواردی حتی هافبک های طراح درجه یک اروپا را نیز به چالش فرا میخواند. شاید بربا بدون در اختیار داشتن توپ بازیکن بی خطری باشد ، اما به محض گرفتن آن ، میتواند لحظاتی خطرناک برای تیم حریف رقم بزند و به خصوص با پاس های کوتاه خطرناکش در عمق دفاع حریف باعث خلق فرصت گلی خطرناک برای منچستریونایتد شود. ویژگی ای که در کمتر مهاجمی در اروپا دیده میشود .

بربا دست هایش به نشانه زدن پنج گل به بلکبرن بالا گرفته است..
در کنار سایر عواملی که در بالا مطرح شد ، نباید قدرت و کیفیت مثال زدنی بربا در شوتزنی و ایجاد لحظه های زیبا و دیدنی را از یاد برد. اگر فرصت و فضای کافی برای این کار را در اختیار داشته باشد ، فنی ترین و دقیق ترین ضربات را از او شاهد خواهیم بود. به طور مثال در بازی با اورتون در خارج از محوطه جریمه و در بازی با ساندرلند در داخل آن، او موفق شد با آرامش و در عین حال با دقت ، با ضربه ی بیرون پا ، توپ را به درون دروازه حریف بفرستد. ضربات قیچی و برگردان های این مهاجم بلغاری نیز در این 3 فصل اخیر تبدیل به یکی از خصوصیات بازی او شده و هر فصل طرفداران انتظار چنین گل هایی از او را دارند. که البته در فصل پیش چنین توقعی به بهترین نحو از سوی او بر آورده شد و در بازی با لیورپول روی سانتر نانی موفق شد روی یک برگردان زیبا ، په په رینا را تنها وادار به تماشای این گل کند یا مثلا پیش از این نیز در فصل 2009/2010 او در دیدار برابر بلکبرن شوت پاتریس اورا که در حال بیرون رفتن از زمین بود را کنترل و آن را تبدیل به یک ضربه ی قیچی کرده و دروازه تیم حریف را باز کرده بود. چنین توانایی و مهارتی باعث شده که او حتی از چنین فرصت های مرده ای گلسازی کند و بتواند کیفیت و ارزش های خودش را نشان بدهد. شاید او دیگر آن مهاجم تمام کننده تاتنهام نبوده و از این نظر قابل مقایسه و رقابت با امثال خاویر هرناندز یا حتی کارلوس توز نباشد ، اما قدرت او در به ثمر رساندن چنین گل های زیبایی در طول فصل در کلاسی جهانی قرار دارد و او را از سایر مهاجمین متمایز می سازد. البته این خصوصیات شاید تمام چیزهایی نباشد که یک مهاجم به آن احتیاج دارد ، اما نباید از یاد برد که هیجان و زیبایی فوتبال به خلق چنین لحظات و فرصت هایی است و این دسته از بازیکنان به همین دلیل باید بیشتر مورد توجه واقع شوند.

برای هواداران منچستریونایتد دیدن ضربات نمایشی بربا در هر فصل دیگر عادی شده است..

با این وجود شایعاتی درباره فروش او به پاری سن ژرمن یا رفتنش به سری آ شنیده میشود، اما به نظر میرسد بربا هنوز حرف های زیادی برای گفتن دارد و میخواهد بماند. شماره 9 یونایتدها بازیکن جنجال سازی نیست و با وجود نیمکت نشینی هایش در نیم فصل دوم و از دست دادن فینال اروپا ، شکایتی نکرد و در صحبت هایش اعلام کرد که تلاش بیشتری برای رسیدن به ترکیب اصلی یونایتد به کار خواهد برد. و البته او همواره از عشق و تعهدش برای ماندن در اولدترافورد سخن گفته و تمایلی برای خروج از جمع شیاطین سرخ نشان نداده است. عشق وعلاقه ای که او را با جنجالی زیاد از وایت هارت لین به منچستریونایتد کشانید و همچنان باعث ادامه دادن او در یونایتد میشود. با نمایش درخشان فصل پیش او دیگر فشاری مضاعف از سوی منتقدینش نیز دریافت نمی کند و میتواند با آرامش بیشتری تمرین کرده و برای فصل جدید آماده شود.و البته به نظر نمی رسد که حفظ کردن مهاجمی مجرب و با تجربه که چنین مهارت ها و استعدادهایی فردی داشته و حالا سابقه ی آقای گلی جزیره را نیز در در پرونده خودش درج کرده است ، تصمیمی غیر منطقی باشد. او فصل پیش با دقایق بازی کمتر و بدون زدن ضربات پنالتی آقای گلیش را با کارلوس توز شریک شد ، و اگر چنین فاکتورهایی را مدنظر قرار بدهیم ، ارزش کار او بیشتر مشخص می شود. منچستریونایتد فصل آینده در چندین جام حضور خواهد داشت و برای تکرار قهرمانی در لیگ برتر و رسیدن به مراحل بالای لیگ قهرمانان اروپا ، آنها نیاز به نیمکتی قوی و بازیکنانی با کیفیت و با تجربه دارند و بهترین راه حفظ بازیکنان خوب و درجه یک فعلی است. تصمیمی که احتمالا از سوی فرگوسن نیز گرفته خواهد شد. باید منتظر بود و دید......گل دات کام


نوع مطلب : اخبار منچستر یونایتد، نقل و انتقالات، مصاحبه ها، خبرهای جالب از همه جا، پریمر لیگ انگلیس، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ


با سلام خدمت دوستان محترم.
1- این وبلاگ آماده هر گونه همکاری با سایر وب های ورزشی و فوتبالی می باشد.
2- شما می توانید در سیستم نظرسنجی این وبلاگ شركت نموده و از نظرات یكدیگر آگاه شوید.
3- امیدوارم كه از دوستان همیشگی اینجا شوید.
4- نظرات زیبای شما به كار من امید میده ، من رو از نظرات خوبتون محروم نكنید!
با تشکر...
مدیر وبلاگ : یار دوازدهم
آخرین خبرها

جستجو در خبرها


 
 
 
لینك باكس هوشمند مهر،افزایش بازدید،لینک باکس،افزایش امار،مهر باکس
mouse code|mouse code

كد ماوس