تبلیغات
آخرین اخبار از جهان فوتبال - مصاحبه با خاویر هرناندز
 
آخرین اخبار از جهان فوتبال
پابه توپ ::: آخرین اخبار از جهان فوتبال :: http://pabetoop.mihanblog.com ::
جمعه 21 مرداد 1390 :: نویسنده : یار دوازدهم
آخرین اخبار از جهان فوتبال::
خاویر هرناندز معروف به چی‌چاریتو در گفت‌وگویی با سایت فدراسیون جهانی فوتبال‌ "فیفا " گفت‌:
در زمان كودكی با شوق زیادی به بازیكنان می‌نگریستم و از كارهایی كه در زمین می‌كردند، خیلی خوشم می‌آمد. بعد تلاش كردم حركات‌شان را تقلید كنم. الگوهای من پدرم و پدربزرگم بودند. آنها همیشه الگوی‌ام بوده و خواهند بود، ولی در كنار این 2 الگو، دوست داشتم مثل رونالدو باشم و شیفته بازی او بودم.

pabetoop.mihanblog.com

بازیكن 23 ساله تابستان سال گذشته در شرایطی كه عضو تیم ملی كشورش بود و برای مكزیكی‌ها تنها چهره‌ نام آشنا به شمار می‌رفت، به اولدترافورد به عنوان یك تازه‌وارد آمد. او در مدت یك فصل با استفاده از قابلیت‌های زیاد خود، به خصوص توان گلزنی‌اش آوازه‌ای برای خود درست كرد و به بازیكنی مهم نزد شیاطین‌سرخ تبدیل شد.
ستاره آمریكایی در این مصاحبه به نكات دیگری به این ترتیب اشاره كرده است:

* مكزیك در پیكارهای قهرمانی آمریكای شمالی و كارائیب (گولدكاپ) به موفقیت عمده‌ای رسید. رمز موفقیت تیم شما چه بود؟
كار و تلاش در كنار عزم راسخ تیم. این ویژگی‌ها به ما اجازه دادند صعود كنیم و برنده مسابقات شویم. به اضافه این كه به كار اطمینان داشتیم و باشكوه برنده شدیم، ولی نباید تصور شود كه كسب چنین موفقیتی راحت به دست آمد. همان ابتدا به خود گفتیم هیچ نیروی اضافی نداریم. می‌خواهیم هر بازی را به سود خود تمام كنیم تا برنده جام شویم، ولی كسب پیروزی در سایه كاری سخت و طاقت‌فرسا می‌آید.

*اگر به چنین موفقیتی نمی‌رسیدید، در مكزیك به چشم شكست خورده به شما نگریسته می‌شد؟
با این برداشت موافق نیستم. می‌دانستیم اگر برنده شویم یا نشویم، چه دستاوردی حاصل خواهد شد، ولی هدف، كسب جام بود كه به آن نائل شدیم. مهم‌ترین چیز همین بود. بسیار خوشحالم هواداران توانستند از این قهرمانی لذت ببرند. نباید فراموش كرد در طول جام لحظات دشوار زیادی به وجود آمد. پس به همان میزان نیز شادی ناشی از موفقیت بیشتر است. این اولین افتخار من با تیم ملی است كه به آن افتخار می‌كنم.

*مطابق آنچه دیده شد، این تیم با استعدادترین تیمی بوده كه مكزیك تاكنون داشته است؟
دوست ندارم از این مقایسه‌ها كنم. در نقش بازیكن موظف هستم آنچه مربی از من می‌خواهد، انجام دهم و كارم در تیم ملی نیز صحیح باشد. هر لحظه كه با پیراهن تیم ملی به میدان رفتم، بهترین اوقات ورزشی‌ام بود. خودم را با گذشته مقایسه نمی‌كنم. همین به من انگیزه می‌دهد قادر به انجام چه كارهای هستم.

*پس از آن موفقیت‌ها با تیم ملی‌، اكنون مجبورید باردیگر روی حضور در تیم باشگاهی‌ تمركز كنید.
در منچستر از من تاكنون عالی استقبال شده و من هم تنها می‌توانم به صورت متقابل محبت‌ها را پاسخ دهم. واقعیت این است كه در اولین دوره حضورم، یك فصل خوب داشتم. امیدوارم بتوانم كارهای بهتر و بیشتری انجام دهم. تصور می‌كنم زمان خوبی برای تیم فراخواهد رسید و از این كه امكان دسترسی به خیلی چیزها در فصل جدید كه چند روز دیگر شروع خواهد شد، داریم، خوشحال هستم.

*در شرایط عادی برای بازیكنان مكزیكی وفق دادن خودشان با محیط خارج از كشور سخت است. رمز تطبیق‌پذیری سریع شما چه بود؟
انتقال به فرهنگ‌های تازه همیشه سخت است. پدرم و خواهرم كه همراهم به اینجا آمدند و دارند با من زندگی می‌كنند، به من خیلی كمك كردند. در واقع آنچه كه بیش از هرچیزی باعث دلتنگی‌ام می شود، دوری از مكزیك هستم است. خورد و خوراك یا دیگر مایحتاج هم نیست.

* ظاهرا این كه انگلیسی هم صحبت می‌كنید خیلی كمك حال شماست...
وقتی به اینجا آمدم، پایه زبانم خوب بود، ولی پس از آنجا، به یكباره مجبور شدم قدم به قدم چیزهای تازه‌ای یاد بگیرم. مفاهیم را بهتر درك كنم و بیشتر حرف بزنم. این نكته هم قابل كتمان نیست كه شناخت پایه‌ای زبان، خیلی به من كمك كرد. چون به من اجازه داد با تیم بیشتر در تماس كلامی باشم و با هم‌تیمی‌هایم سریع‌تر آشنا شوم.

*یك سئوال كاملا متفاوت؛ چرا پیراهن شماره 14 به تن كردید؟ از قبل این شماره را دوست داشتید؟
صادقانه بگویم، واقعا اتفاقی بود.(لبخند می‌زند) وقتی به تیم چیواس آمدم، پیراهن شماره 45 به تن كردم. بعد شماره 25 گرفتم. سپس بازیكنی كه شماره 14 داشت، فروخته شد، پیراهنش را به من دادند. در تیم ملی نیز برای مسابقات جام جهانی این شماره پیراهن برای حضور در جام جهانی به طور اتفاقی به من داده شد. چون آن موقع میگوئل سابا صدمه دید. بعد هم منچستر همین شماره را كه مال هیچ بازیكنی هم نبود، به من داد. به طرز عجیبی این شماره متعلق به پدرم در زمانی كه با تیم پوبلا قهرمان شد، بوده است كه باعث برداشتی خاص شد، اما هیچ برنامه‌ریزی از قبل در كار نبود و به دلیل یك‌سری اتفاقات روی داد.

*اجازه دهید كمی هم در مورد آن زمانی كه تازه فوتبال را شروع كردید، صحبت كنیم. این شور و اشتیاق در شما چگونه پدید آمد؟
همه خانواده به من گفته است و خودم هم همیشه تكرار كرده ام كه از كوچكی پیوسته با توپ بزرگ شدم. دلم می‌خواست آخر هر هفته بروم و بازی كنم. نام همه بازیكنان را از حفظ بودم. حتی شماره‌ پیراهن‌شان را می‌دانستم. از فوتبال حرف می‌زدم و به هیچ‌چیز دیگری فكر نمی‌كردم. به این ترتیب كل زندگی‌ام به سمت فوتبال چرخید. می‌دانستم بازیكن حرفه‌ای خواهم شد. از این گذشته پدرم را در زمین فوتبال می‌دیدم و پدربزرگم نكاتی را برایم تعریف می‌كرد. غیر ممكن بود بازیكن فوتبال نشوم.

*الگوی خاصی هم داشتید؟
با شوق زیادی به بازیكنان می‌نگریستم و از كارهای كه در زمین می‌كردند، خیلی خوشم می‌آمد. بعد تلاش كردم حركات‌شان را تقلید كنم. الگوهای من پدرم و پدربزرگم بودند. آنها همیشه الگوی‌ام بوده و خواهند بود، ولی در كنار این 2 حتی می‌‌خواستم مثل رونالدو باشم و شیفته او بودم. برزیل هم كه می دانید تیمی است كه همیشه شاهكار خلق می كند. به ویژه آن تیمی كه در جام جهانی 1998 فرانسه بود. ‌آن تیمی عظیمی از برزیل بود كه به خاطر سبك بازی‌اش، هواداران زیادی داشت. البته این هم خوب نبود كه آنها به فینال رسیدند و در آنجا بازنده شدند(لبخند می‌زند).
نوع مطلب : اخبار منچستر یونایتد، مصاحبه ها، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ


با سلام خدمت دوستان محترم.
1- این وبلاگ آماده هر گونه همکاری با سایر وب های ورزشی و فوتبالی می باشد.
2- شما می توانید در سیستم نظرسنجی این وبلاگ شركت نموده و از نظرات یكدیگر آگاه شوید.
3- امیدوارم كه از دوستان همیشگی اینجا شوید.
4- نظرات زیبای شما به كار من امید میده ، من رو از نظرات خوبتون محروم نكنید!
با تشکر...
مدیر وبلاگ : یار دوازدهم
آخرین خبرها

جستجو در خبرها


 
 
 
لینك باكس هوشمند مهر،افزایش بازدید،لینک باکس،افزایش امار،مهر باکس
mouse code|mouse code

كد ماوس