تبلیغات
آخرین اخبار از جهان فوتبال - آقای خاص باز هم سوژه شد!
 
آخرین اخبار از جهان فوتبال
پابه توپ ::: آخرین اخبار از جهان فوتبال :: http://pabetoop.mihanblog.com ::
شنبه 29 مرداد 1390 :: نویسنده : یار دوازدهم
آخرین اخبار از جهان فوتبال::
هر وقت که مورینیو موضوع کاریکاتور روزنامه بارسلونایی ' اسپورت' می شود، کاریکاتوریست معمولا او را درگوشه ای از زمین فوتبال به تصویر می کشد در حالی که لباس بیماران روانی را برتن دارد. این تصویر به خوبی گویای انتقادهایی است که او در حال حاضر در میان آنها زندگی می کند.


pabetoop.mihanblog.com

یک سال پیش که مورینیو به رئال مادرید رفت ترس هواداران بارسا را در بر گرفت ، بیم داشتند با ورود او سلطه بارسلونا بر فوتبال اسپانیا به پایان برسد اما اکنون همه آن احترام توام با نفرتی که حامیان بارسلونا داشتند با دهان به دهان گشتن شایعات از بین رفته است.

pabetoop.mihanblog.com

به گزارش ایندیپندنت، بعید است اقدامی قانونی نسبت به رفتار او در دیدار برگشت سوپرجام اسپانیا صورت گیرد چرا که'' آلفردو فلورز'' رییس کمیته برگزاری این رقابتها گفت تنها در صورتی که بارسلونا به طور رسمی شکایت کند این موضوع بررسی خواهد شد چرا که آنها هم شاهدان بیگناهی نسبت به رفتار مورینیو نبودند.
این بدان معنا است که او برای شروع فصل جدید رقابت های فوتبال اسپانیا آزاد است ولی برخورد انضباطی نکردن مانع از واکنش دیگران نسبت به رفتار او نمی شود.
''پپ گواردیولا'' سرمربی بارسلونا که اطمینان داشت رفتار مورینیو با مربی این تیم به اندازه کافی محکوم خواهد شد از اظهارنظر در این باره خودداری کرد و گفت تصاویر به اندازه کافی گویا هستند.
معمولا مورینیو در هر باشگاهی که هست از سوی مدیران آن باشگاه به رفتار افراطی محکوم می شود اما آنچه در سوپرجام اسپانیا انجام داد این سوال را در ذهن ایجاد می کند که آیا او اینقدر به بیراهه رفته است؟
او این حرکت خشن را از پشت سر ویلانووا انجام داد و حرکتی کرد که حتی اگر جلوی رویش بود هم بچه گانه به حساب می آمد. پس از آن هم نه تنها پوزش نخواست بلکه وانمود کرد نام ویلانووا را نمی داند و به جای آنکه او را '' تیتو'' بنامد '' پیتو'' خطاب کرد که به معنای ''بوق'' است.

گواردیولا گفت:'' شاید او واقعا نام مرد شماره دو تیم من را نمی دانست.'' ولی هرکس مورینیو را بشناسد نمی تواند باور کند که در دانشنامه ذهنی او نام دستیار مربی تیم رقیبش وجود ندارد.
تلویزیون اسپانیا تصاویری نشان داد که در آن مورینیو هر وقت لیونل مسی و دنی آلوز نزدیک می شدند با دست حرکتی می کرد که انگار بوی بدی می آید.

هیچ کس حرکات تئاتری او را فراموش نمی کند ، زمانی که مربی چلسی بود به نشانه شکرانه پیروزی در نوکمپ زانو زد و یا حرکات و ژست های اغراق آمیزی که در زمان مربیگری پورتو در اولد ترافورد می کرد نشان می داد می داند کانون توجه است.
فصل گذشته دو بازیکن او یعنی ژابی آلونسو و سرخیو راموس در دیدار با آژاکس خطا کردند وکارت زرد گرفتند تا پرونده شان برای لیگ قهرمانان اروپا پاک باشد
اینها رفتار های خاص مورینیو است که به جزییات توجه دارد و برای گام های بعدی برنامه ریزی می کند اما گاهی هم برنامه های استادانه او با این حرکات مضحک به هم میخورد. به طور مثال یک بار به دودک دروازه بان ذخیره تیم گفت تا پشت دروازه برود و چیزی به ایکر کاسیاس بگوید و کاسیاس هم به نوبه خود به سرخیو راموس گفت کاری کند که کارت زرد بگیرد. یوفا بلافاصله باشگاه را مجازات کرد ولی کیست که بهتر از او از پیچ و خم های قانون اطلاع داشته باشد؟
رئال مادرید یک بار دیگر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته با یوفا دچار مشکل شد و علت آن هم '' چرا؟ چرا؟ چرا؟''ی مورینیو بود و می پرسید که چرا نهاد حاکم بر فوتبال اروپا باید از صعود بارسلونا حمایت کند و دیگر اینکه چرا داوری ها اینقدر ضعیف است.
برای رئال مادرید بیش از هرچیز پیروزی مهم است حتی بیش از بارسلونا. اگر بارسلونا پیروز نشود مدعی می شود که فوتبالی خوب بازی می کند ولی هواداران رئال از تیمشان می خواهند با اقتدار قهرمان شوند.
تیم رئال مادرید آنقدر در نوکمپ صبر نکرد تا ببیند بارسلونا جام قهرمانی را بالای سر میگیرد، کاری که بارسلونا وقتی رئال جام کوپا دل ری را برد انجام داد. رئالی ها مدعی شدند ماموران امنیتی بارسلونا به آنها توصیه کرده اند ورزشگاه را ترک کنند.
جرارد پیکه مدافع بارسلونا می گوید او در حال خراب کردن فوتبال اسپانیا است. اشاره او به دعواهای رئال مادرید و بارسلونا است که بیش از همه بر تیم ملی این کشور تاثیر منفی گذاشته است.
به نظر می رسد یک تاثیر دیگر این حرکات مورینیو بر سرنوشت حرفه ای او هم باشد. اولدترافورد در انتظار او است اما آیا منچستریونایتد این مربی را که فوتبال اسپانیا را به حاشیه کشانده می خواهد؟
تیم مورینیو در این فصل بیش از سال پیش به قهرمانی نزدیک شده است و تا این زمان در موضعی برتر قرار دارد. موقعیت او در باشگاه هم بهتر شده و همه بازیکنان تیم از او به طور کامل تبعیت و حمایت می کنند.
وقتی بازیکنی با رفتاری ملایم مانند مارسلو آن حرکت را در زمین با سسک فابرگاس کرد و یا ایکر کاسیاس گفت هم تیمی او در تیم ملی اسپانیا ممکن است با چالش های زیادی روبرو شود، نشان می دهد بازیکنان هم از شخصیت مورینیو الگو گرفته اند.
این وفاداری در شرایطی که هدف تیم برای قهرمانی و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا محقق نمی شود می تواند مخرب باشد.
رسانه هایی در اسپانیا دنبال تخریب وجهه مورینیو هستند و تصویری غیرواقعی از او ترسیم می کنند. می خواهند نشان دهند او جنون قدرت دارد و دیوانه وار می خواهد از بارسلونا شکایت کند. تازمانی که او اینگونه رفتار کند کار این رسانه ها را آسان تر خواهد کرد.


نوع مطلب : اخبار رئال مادرید، اخبار بارسلونا، خبرهای جالب از همه جا، مصاحبه ها، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ


با سلام خدمت دوستان محترم.
1- این وبلاگ آماده هر گونه همکاری با سایر وب های ورزشی و فوتبالی می باشد.
2- شما می توانید در سیستم نظرسنجی این وبلاگ شركت نموده و از نظرات یكدیگر آگاه شوید.
3- امیدوارم كه از دوستان همیشگی اینجا شوید.
4- نظرات زیبای شما به كار من امید میده ، من رو از نظرات خوبتون محروم نكنید!
با تشکر...
مدیر وبلاگ : یار دوازدهم
آخرین خبرها

جستجو در خبرها


 
 
 
لینك باكس هوشمند مهر،افزایش بازدید،لینک باکس،افزایش امار،مهر باکس
mouse code|mouse code

كد ماوس