تبلیغات
آخرین اخبار از جهان فوتبال - كریس رونالدو از زمین خاكی تا كهكشان
 
آخرین اخبار از جهان فوتبال
پابه توپ ::: آخرین اخبار از جهان فوتبال :: http://pabetoop.mihanblog.com ::

آخرین اخبار از جهان فوتبال:
بررسی چکیده ای مختصر از کتاب "رونالدو ، وسواس کمال" نوشته لوکا کایولی ، کتابی که به بررسی دوران فقیرانه این ستاره در مادریا و سپس درخشش در یونایتد و رئال مادرید می پردازد.
او هیچ گاه سوار هواپیما نشده بود ، هیچ گاه حتی جزیره را ترک نکرده بود. این بزرگترین چالشی بود که باید با آن مواجه می شد و آن قدر استرس داشت که شب قبلش نتوانسته بود بخوابد و چون دیگر نیازی به رویا نداشت و در آستانه رسیدن به تمامی آرزوهای خود بود.
پدرخوانده او ، فرنائو سوزا او را در لیسبون همراهی کرد تا رونالدو پای به دنیای حرفه ای ها بگذارد. تعطیلات عید پاک سال 1997 فرا رسیده بود و رونالدو در راه رفتن به لیسبون بود تا در تست های این باشگاه شرکت کند. کریستیانو بسیار ترجیح می داد که به تیم بنفیکا بپیوندد ، همان تیمی که در قلب پدر و برادر او قرار داشت ، اما در نهایت به توصیه مادرش گوش داد و راهی اسپورتینگ شد. مادر رونالدو همواره یکی از شیفتگان اسپورتینگ بود و بسیار آرزو داشت که روزی پسرش همچون فیگو شهرت جهانی یابد. اسپورتینگ همواره یکی از بزرگترین آکادمی های فوتبال جوانان را در پرتغال در اختیار داشت و ستاره هایی همچون فیگو ، پائولو فوتره و سیمائو محصول این باشگاه بودند.
او درنهایت متقاعد شد که می تواند در اسپورتینگ موفق باشد و آنقدر توانایی دارد که مربیان سبز و سفید پوشان را مجاب نماید که او از فاکتورهای لازم برای حضور در این تیم برخوردار است. او زمانی که به زمین تمرینی جوانان اسپورتینگ راه یافت ، فقط 12 سال داشت ، اما به شدت پر قدرت ظاهر شد و توانست از همان ابتدا شگفت انگیز ظاهر شود.
مربیانی نظیر پائولو کاردوسو و اسوالدو سیلوا در آن زمان در اسپورتینگ حضور داشتند و این فرصت را یافتند تا بازی رونالدو 12 ساله به تماشا بنشینند. آنها که در ابتدا از فیزیک لاغر و به شدت استخوانی رونالدو ناامید شده بودند ، با تماشای بازی او و حرکات وی با توپ بسیار متعجب شدند و نظرشان به یکباره در مورد این ستاره جوان تغییر کرد. رونالدو توپ را در اختیار گرفت و دو سه نفر را جای گذاشت ، بی امان می دوید و هر کار که می خواست با توپ انجام می داد ، دریبل می زد و توپ را به هرجا که می خواست هدایت می کرد.

کاردوسو می گوید : " با دیدن بازی رونالدو روبه اسوالدو کردم و گفتم او بسیار متفاوت است و توانایی های منحصربفرد و مثال زدنی در خود دارد. در پایان نیز متوجه شدم که این فقط ما نبودیم که به تحسین رونالدو پرداخته ایم و توانایی هایش را در زمین چمن باور کردیم ، بلکه تمامی بازیکنان با تشویق او نشان دادند که آن ها نیز متوجه این قضیه شده اند. تمام بازیکنان در پایان تمرین دور رونالدو حلقه زدند و او را بهترین خواندند."رونالدو در مصاف با تیم سابقش، اسپورتینگ، با پیراهن منچستریونایتد

تمامی مربیان اسپورتینگ تحت تاثیر هنرنمایی رونالدو قرار گرفتند و بی صبرانه منتظر بودند تا بار دیگر بازی این نوجوان را در تمرین فردا مشاهده کنند. تمرین روز بعد در حالی در زمین چمن استادیوم قدیمی خوزه آلوالاده با حضور رونالدو دنبال شد که مدیر وقت آکادمی جوانان اسپورتینگ یعنی اوریلو پریرا نیز برای تماشای بازی این ستاره در استادیوم حضور یافت.
پریرا می گوید :" تکنیکی بود ، می توانست با هر دو پایش بازی کند. بی اندازه سریع بود و طوری رفتار می کرد که انگار توپ عضوی از بدنش است. اما چیزی که بیش از هر چیز دیگری مرا تحت تاثیر قرار داد ، اراده مثال زدنی او بود، که به شخصیت این بازیکن جلوه ویژه ای بخشیده بود. جسارت او در بازی ستودنی بود به طوریکه نه تنها از بزرگان تیم نمی ترسید بلکه با حرکات خود با توپ باعث تشویش و سردرگمی آن ها نیز می شد. او با اقتدار فوتبال بازی می کرد ، کاریکه محصول سال ها تجربه است و فقط از بزرگان فوتبال برمی آید. زمانی که به رختکن رفت تمامی بازیکنان سعی داشتند تا با او آشنا شوند ، با او صحبت کنند چراکه همه به او غبطه می خوردند ، او از همه برتر بود. "
در تاریخ 17 آوریل سال 1997 ، پائولو کاردوسو و اسوالدو سیلوا توانستند سند شناسایی ستاره رئال مادرید را به امضا برسانند و بازیکنی با توانایی و تکنیک استثنایی را به خدمت گرفتند ، تا از این به بعد ستاره ای فوق العاده و بی نظیر در پست هافبک وسط این تیم به بازی گرفته شود تا با نفوذهای مثال زدنی او در عمق دفاع حریف همگان را وادار به تحسین نماید. کریستیانو رونالدو در دوس سانتوس آویرا تست های لازم را پشت سر گذاشت و توانست در اسپورتینگ لیسبون به بازی گرفته شود. این درحالی بود که آن ها در ابتدا قصد داشتند برای حضور در ناسیونال دا مادیرا به توافق برسند و قرارداد امضا کنند.
ناسیونال بر سر انتقال فرانکو ، بازیکن جوانی که از اسپورتینگ راهی این تیم شده بود ، مبلغ € 22.500 را بدهکار بود. امضای قرارداد با کریستیانو رونالدو فرصت خوبی برای پرداخت این بدهی بود. اما پرداخت این مبلغ برای یک بازیکن 12 ساله بسیار زیلد بود و امری بی سابقه شد.
سیموئز دی آلمیدا رئیس باشگاه اسپورتینگ اعلام کرد که این باشگاه تا به حال این چنین رقمی را برای یک بازیکن جوان پرداخت نکرده است و عقد این قرارداد بسیار غیرمنتظره بود.
در نهایت اورلیو پریرا و دیگر مربیان توانستند مدیران را برای عقد چنین قرار دادی متقاعد کنند. روز 28 ژوئن 1997 ، پریرا یک گزارش جدید ارائه کرد که در ضمیمه اش آمده بود :" شاید پرداخت چنین پولی برای یک بچه 12 ساله پوچ و بی فایده به نظر برسد ، اما رونالدو بسیار متفاوت است و استعداد بی بدیلی دارد که این را در تست ها نشان داده و مربیان نظاره کرده اند. این یک سرمایه گذاری بزرگ برای آینده باشگاه محسوب می گردد. "
این چند خط کافی بود تا مدیر بخش مالی باشگاه اسپورتینگ به این معامله رضایت دهد و رونالدو نام خود را با اسپورتینگ عجین ببیند و با همین نام نیز به دنیای فوتبال معرفی شود..

نوع مطلب : اخبار منچستر یونایتد، اخبار رئال مادرید، خبرهای جالب از همه جا، مصاحبه ها، نقل و انتقالات، 
برچسب ها :


درباره وبلاگ


با سلام خدمت دوستان محترم.
1- این وبلاگ آماده هر گونه همکاری با سایر وب های ورزشی و فوتبالی می باشد.
2- شما می توانید در سیستم نظرسنجی این وبلاگ شركت نموده و از نظرات یكدیگر آگاه شوید.
3- امیدوارم كه از دوستان همیشگی اینجا شوید.
4- نظرات زیبای شما به كار من امید میده ، من رو از نظرات خوبتون محروم نكنید!
با تشکر...
مدیر وبلاگ : یار دوازدهم
آخرین خبرها

جستجو در خبرها


 
 
 
لینك باكس هوشمند مهر،افزایش بازدید،لینک باکس،افزایش امار،مهر باکس
mouse code|mouse code

كد ماوس